• 0232 484 33 44
  • separator
  • destek@dedeoglugrup.com

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu)


Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir.

Diğerlerinden değişik ve bir adım önde olduğunuzu sergilemenin yolu, teknolojiyi emek ve yaratıcılıkla birlikte kullanmaktan geçer. Markanızı yaratmak için gösterdiğiniz emeğin dijital platformlarda da gözükür olması için doğru bir stratejiye ve püf noktalara ihtiyacınız vardır. Son derece geniş ve uzman SEO ekibimizle, doğru içerik çalışmaları, çevirimiçi tanıtım, URL tasarımı ve yazılım önerileri ile web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması ve yüksek ziyaretçi trafiğine ulaşması için size destek oluyoruz. 

Yazılımsal Çalışmalar

Arama motorlarının sayfayı daha iyi analiz etmesi ve sayfa içerisinde verilen bilgileri rahat okuyabilmesi için sayfaların kolay taranabilir olarak kurgulanması gerekir. Sayfa içerisinde verilen bilgileri anlayamadığı zaman ne olduğunu algılayamaz ve bu sayfaları kullanıcıların önüne çıkarmaz. Yazılımsal çalışmalar, web sayfalarını daha rahat analiz edebilmesi ve sayfadaki tüm içeriğe doğru biçimde ulaşabilmesi sebebiyle site içerisinde yapılan çalışmaları kapsar. 

İçerik Çalışmaları

Google’a göre 15 yıllık tarihlerinde en önemli güncelleme olan Hummingbird sonrasında güncel ve özgün içerik üreten sayfaların değeri git gide yükselmeye başladı. Eylül 2013 itibariyle sadece hedef kelimeyi düşünmeyip ‘long tail’ kelimelerin de olduğu, kullanıcılara bilgi veren, farklı konulardan bahseden içerikler, hem hedef kelimelerde sıralamalarını iyileştiriyor hem de çok daha fazla aramada sıralama almaya başlıyor. Doğru oluşturulan içerik stratejileri ile direkt müşteriniz haricinde potansiyel müşterilerinizi de sitenize getirip markanızı tanıtma fırsatı bulabilirsiniz.

Talep Formu

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Süreçleri

Hizmetimizin Süreçleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Başvuru

Kurumsal web sitemizden veya diğer iletişim kanallarımızdan yaptığınız başvuru sonucunda müşteri temsilcilerimiz tarafınıza ulaşarak isteklerinizi alırlar ve ilgili departmanımıza iletirler.

İlgili departmanımız konuyu değerlendirdikten sonra ikinci bir iletişim talebinde bulunarak sizinle ayrıntıları görüşür.

Analiz

Sizlerden alınan bilgiler ışığında istekleriniz derin bir analiz aşamasına girer ve ön çalışma hazırlıklarına başlanır.

Gerekli raporlar oluşturulduktan sonra, taslak çalışmalar ve teklifimiz hazırlanır.

Onay

Raporlar, taslak çalışmalar ve teklifimiz onayınıza sunulur.

Ekibimiz konu hakkında size ayrıntılı bir sunum yapar ve kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için açıklamalarda bulunur.

Proje

Onayınızı aldıktan sonra projelendirme ve işin hazırlanması için gerekli hazırlıklar yapılır.

Sözleşme süresince firmamız üzerine düşen tüm sorumlulukları büyük bir titizlik ve sektör tecrübesi ile yerine getirir.